4. července 2018

Už máte na facebooku darovací tlačítko?

Máte na facebookové stránce vaší organizace nebo projektu hodně fanoušků a fanynek? A můžou se z vaší stránky prokliknout rovnou k daru?

Využijte každé příležitosti jak požádat o dar vaše příznivce a příznivkyně. Na každé facebookové stránce lze nastavit tzv. „action button“ – akční tlačítko. To je umístěné vpravo nahoře pod hlavní fotkou na profilu facebookové stránky. A kam toto tlačítko povede, si můžete nastavit během pár chvil. Proč by tedy tlačítko nemohlo vést přímo na profil vaší organizace nebo projektu třeba na Darujme.cz nebo na darovací stránku na vašich webovkách? Ukážeme vám, jak si vše jednoduše nastavit.

Jak se dostat k tlačítku Darovat

Facebook umožňuje aby na tlačítku byl jeden z jím předdefinovaných názvů – na výběr je z Dozvědět se více, Koupit nebo pro neziskové organizace také nápis Darovat. Facebook pak díky tomu umí popis tlačítka přeložit do jazyka daného uživatele.

Pokud chcete využít právě možnost mít na tlačítku nápis Darovat, je nutné, abyste jako jednu z kategorií vaší stránky měli nastavenu možnost Nezisková organizace. Ukažme si tedy nejprve, jak nastavit tuto kategorii:

1) Na své facebookové stránce klikněte na nastavení dle obrázku:

2) Otevře se vám okno s úpravou informací o organizaci, zde do kolonky Categories (Kategorie) přidejte Nonprofit Organization (Nezisková organizace). Kategorií můžete mít nastaveno více:

Jak vložit odkaz na darovací stránku

1) A teď k samotnému tlačítku. Klikněte vpravo pod fotkou v záhlaví na tlačítko + Add a Button (Přidat tlačítko)

 

2) V okně, které se zobrazí, klikněte na Shop with you or make a donation (Nakupovat s vámio nebo přispět) a ze zobrazené nabídky vyberte Donate (Darovat) a poté klikněte v okně na Next (Další)

 

3) Na další stránce vyberte možnost Website Link

 

4) Otevře se vám okno, do kterého zadáte odkaz na váš projekt na Darujme.cz, nebo přímo na darovací formulář nebo na jinou stránku s instrukcemi k darování. Poté kliknete na Save (Uložit).

 

5) Nakonec klikněte na Finish (Dokončit).

 

A je hotovo! Nyní mohou přímo z vaší facebookové stránky vaši příznivci rovnou přejít k darování. Nezapomeňte však na možnost darovat upozorňovat dle potřeby i v příspěvcích na stránce.

Kdybyste si nevěděli rady s tím, kde vzít odkaz na Váš projekt nebo darovací formulář, neváhejte kontaktovat podporu Darujme.cz!

SYSTÉM DARUJME.CZ VYUŽÍVAJÍ

Armáda spásy Člověk v tísni Greenpeace Adra Lékaři bez hranic Dejme dětem šanci